historie kapely
ASMO-index
galerie
diskografie
multimédia
ASMO-shop
aktuality
homepage
zeropoint20
orangepoint AKTUÁLNĚ (VYSTOUPENÍ, MÉDIA, POSTŘEHY)...
zeropoint10

b_point PŘEHLED CHYSTANÝCH VYSTOUPENÍ A JINÝCH AKCÍ


DATUM, ČAS MÍSTO KLUB, FESTIVAL POZNÁMKA, DALŠÍ KAPELY
 
21 | 05 | 2022, 23.30 hod. SUŠICE SUŠICKÉ SLAVNOSTI 2022 + FRANKIE & THE DEADBEATS, MŇÁGA A ŽĎORP, aj.  [ facebook ]   [ bandzone ]
11 | 06 | 2022, 20.00 hod. ČESKÁ LÍPA METAL ATTACK 2022 + MORTIFILIA, KRYPTOR, FLESHLESS, ARAWN, FATAL PUNISHMENT, aj.  [ facebook ]   [ bandzone ]
23. - 26. | 06 | 2022, 20.00 hod. SPÁLENÉ POŘÍČÍ BASINFIREFEST 2022 + SAXON, BLIND GUARDIAN, SODOM, FERAT, XIII. STOLETÍ, ROTTING CHRIST, aj.  [ facebook ]   [ bandzone ]
zeropoint
06 | 05 | 2023, 21.30 hod. PRAHA Modrá Vopice + DETHERITORY, V.P.O.ho, MURDER Inc.  [ facebook ]   [ bandzone ]
zeropoint
Poslední změna provedena 10|05|22 : 06. 05. 2023 - PRAHA.


b_point PŘÍJEZD KRÁLE PO 25 LETECH!

TZ: ASMODEUS: Příjezd krále po 25 letech.

Žánr folk metal byl kdysi, stejně jako je dnes, na výsostní periferii kovového království, kde však jen zdánlivě nevládne. Vždyť která z metalových kapel si kdy mohla dovolit něco takového bez ztráty vlastního výrazu nebo kompletní identity? Folk metal musíte cítit, musíte umět hrát a skládat písně v pravém slova smyslu; jinak vám do posledního vyláme zuby.

Asmodeu, který před čtvrt stoletím vsadil vše na jednu středověkou kartu, je nevylámal tehdy a nevyláme ani dnes. Kapela hravě obstála před 25 roky a výrazné dílo rezonuje stejnou silou i nyní. Navíc dnes, kdy stylový téměř veletoč není ničím tak hanlivým jako tomu často bylo v 90. letech, kdy se sice v žánrech, potažmo metalu ještě hledalo a nikdo netušil, kam se budou jeho jednotlivé subžánry jak tektonické kovové desky posouvat, ale zároveň byla tato jakkoliv novátorská snaha částí ortodoxních fanoušků obecně hodnocena jako téměř zrada a volání po okamžitém vyloučení ze scény.

Dobře, teď možná trochu přeháním, ale pamětníci mi jistě dají za pravdu, že tohle dílo odvahu opravdu vyžadovalo. Dávno vyprodanou původní edici, kterou ti nejmazanější z nás dnes nabízí za 299 € + 7 € poštovné, právě nyní následuje historicky vůbec první reedice, a sice ve sběratelském deseti panelovém digipacku s nově namalovaným obrazem coby vysněnou titulkou (jezdce na koni typu Molly Hatchet nebo Saxon jsme v katalogu obalů chtěli mít vždycky; sen se stal právě skutečností, která je ještě dál za našimi nejsmělejšími představami) a dále grafikou jen velmi vzdáleně inspirovanou původní podobou alba. To vše z ateliéru dnes již dvorního malíře Asmodeus Radovana Hrabého.

Jméno kapely bylo v roce 1995 skloňováno souběžně s anglickými Skyclad, čemuž se pochopitelně skupina nemohla vyhnout, navíc když s nimi tehdy odehrála i památný koncert v Plzni. Nicméně fakt, že tehdejší publicisté nebyli nijak mimo s hledáním paralel ve středověku a právě staré Anglii, potvrzuje i dobová citace zpěváka Dismember Mattiho Kärkiho, který ke skladbě "Příjezd krále..." pronesl následující slova: "Je to trochu do Skyclad, výborná instrumentace, vokalista má v sobě i trochu potřebného patosu pro tento typ muziky. Asi hodně čerpají inspirace z anglické scény. Je to trochu folkové, trochu keltské, snaží se o britskou melodiku. Dle mého názoru docela schopná kapela."

Na aktuálně vydaném CD naleznete navíc čtyři bonusy, které před původním vydáním sloužily jako promo CD pro média nebo z nějakého důvodu nebyly zařazeny na album. Dopřejte svým uším, geneticky hluboce uloženým vzpomínkám na středověk a své jedinečné sbírce něco hmatatelného, co přežije věky.

Titul: ASMODEUS "Příjezd krále..."
Vydavatel: Magick Disk Musick
Datum vydání: sobota 5. prosince 2020
Žánr: folk metal, folk rock
Typ hudebního nosiče, katalogové číslo: digipack CD, MDM-XXIX


b_point KONCERTY 2021historie


Stránky odpovídají normě W3C pro HTML 4.01, využívají JavaScript a znakovou sadu WINDOWS-1250.