logo

Asmodeus 2017


ASMODEUS

orangepoint Vítejte na stránkách skupiny Asmodeus!

Skupina Asmodeus je česká metalová formace původem z Klatov, malého města na jihozápadě Čech. Vznikla v roce 1988. Od té doby se ve skupině vystřídalo mnoho hudebníků. Skupina během své více než dvacetileté historie odehrála přes 170 vystoupení, natočila pět demosnímků, osm regulérních alb, výroční DVD + Best-of CD a podílela se na několika vedlejších projektech a kompilacích, viz diskografie. Na těchto stránkách můžete spatřit snímky z kroniky skupiny Asmodeus, naleznete zde přehled všech hudebníků, kteří se v sestavě skupiny vystřídali a také přehled všech vystoupení skupiny. V neposlední řadě zde najdete video a hudební ukázky z tvorby Asmodea a v sekci aktualit pozvánku na chystaná vystoupení.


orangepoint ASMODEUS vydává novou desku OKO HOROVO (2017)

TZ: ASMODEUS: Metalový orloj objevený pod písečnou dunou.

Další koncepční album Asmodea se bude jmenovat „D.N.O.“ a vyjde v roce 2020, před ním však přijměte aktuální řadové CD „Oko Horovo“, které vyšlo právě teď - 1. 4. 2017!

8. řadová deska klatovské thrash, heavy či prog - metalové kapely vznikla vlastně úplnou náhodou, mimo jakékoliv plánování, kterým je perfekcionista, zpěvák, kytarista a jediný z původních členů příští rok třicetileté kapely Miloš Bešta, pověstný. Tohle nekoncertní album vzniklo mimo jakékoliv dosavadní standardy kapely, spontánně, úplně opačnou cestou než předchozí desky, a potenciál má naprosto srovnatelně vysoký.

Umění napsat neprvoplánově hit, prostě mít to v sobě bez ohledu na okolnosti. Deska na tajný klíč vznikala pouhé 4 měsíce od startu z nuly po cíl v nekonečnu; všechno přitom bylo uvolněné, a přesto dotažené jak mechanismus orloje. Metalového orloje ve smyslu stáří kapely versus fascinací a úchvatností jejího nestárnoucího a stále aktuálního chodu.

Na albu, které vychází jako luxusní osmi panelový digipack dovedený do všech současných grafických a technologických možností, se nachází 10 nových skladeb, které obdivuhodně gradují od prvního tónu úvodní, do posledního tónu závěrečné skladby. Vydavatelský label garantuje vrácení peněz, pokud byste si CD nepustili více než jednou - není to totiž možné.

O textovou stránku se skvělými českými, vpravdě a bez nadsázky takřka básnickými obraty, zasadil Jan Petričko, který podnikl tradičně mistrnou sondu - nyní do tajemných, mystických témat prehistorie s přesahem na mocnou egyptskou civilizaci, biblické příběhy, lovecraftovský horor, sepětí planetárních civilizací s jinými entitami; a konečně příchod Satana.

O obal se postaral malíř Radovan Hrabý, se kterým kapela spolupracuje od minulého alba „Past na Davida Kleinera“ a kterému se opět nadmíru podařilo doprovodit celé album po jakkoliv neoddělitelné vizuální stránce.

Album „Oko Horovo“ nahrála stejná sestava jako předchozí výše zmíněný opus, tedy kromě předáka Miloše Bešty za mikrofonem a kytarou na stříbřitém disku potkáte Romana Houšku za bicí baterií, Dalibora Hiriče za napumpovanou basou a Františka Knetla za kytarou kouzlící čarodějné vyhrávky, které posunují kolektivní kovové dílo až do metalových nebes.

Digipack CD pořídíte za 250 Korun na virtuální adrese www.madmusick.cz, kde lze lehce vyhledat i několik ještě dostupných předchozích titulů kapely a mnoho dalšího.

Berry & Magick Disk Musick [online store & record label]

Titul: ASMODEUS "Oko Horovo"
Vydavatel: Magick Disk Musick
Datum vydání: 1. dubna 2017
Žánr: Thrash Metal, Heavy Metal, Prog Rock
Typ hudebního nosiče, katalogové číslo: digipack CD, MDM-XVI.

Oko Horovo
Oko Horovo
orangepoint ASMODEUS vydává novou desku PAST NA DAVIDA KLEINERA (2014)

Právě vychází 7. řadové album thrash metalové kapely Asmodeus "Past na Davida Kleinera" (2014/12/12, Magick Disk Musick), a sice jako výpravný digipack s obsáhlým bookletem (36 stran).

Sofistikovaný koncepční příběh je ve svém finále jak reálně krvavou fyzickou pomstou, tak zároveň repetitivní, nekonečnou smyčkou posledním bojem zmučené mysli všech neomezenou mocí zpitých politiků, podnikatelů a zločinců, kteří se bojí už jen své vlastní smrti.

Objednávejte ještě dnes přes online store Magick Disk Musick na adrese www.madmusick.cz, vinyl@madmusick.cz nebo u managementu Asmodeus na e-mailu sucharkt@centrum.cz

Speciální vinylová verze s dalšími jedinečnými bonusy pak bude poprvé k dispozici na křtu alba v sobotu 4. 4. 2015 v Klatovech - MC Košile.

Past na Davida Kleineraorangepoint ASMODEUS po čtvrt století

Asi mnozí z Vás čekali na tuto větu: “Jsme zpět, jsme připraveni složit zase něco muziky a jsme připraveni pro Vás znovu zahrát”. Zatím jsme na začátku, ale vězte, že učinit tento krok bylo velmi těžké a to hned z několika důvodů. Odpověď je v otázkách. Může přinést v dnešní době metalová muzika ještě něco nového? Zřejmě ne. Jsme schopni pro Vás složit takovou muziku, která by Vás zajímala, která by Vás bavila? Nevíme, možná. Má tím pádem naše budoucí snažení nějaký smysl? To ukáže čas. Nechceme se plácat ve stokrát ohraných motivech, nechceme je hrát zprava nebo zleva a vlastně pořád stejně. A nechceme Vás zdržovat posloucháním takovéto hudby. Přesto se pokusíme o malý zázrak. Nebudeme psát alibisticky „uděláme to bez záruky“, ale prostě a jednoduše – uděláme to. Pro sebe a pro Vás – naše fandy.

Bešta – kytara, zpěv
Hirič – basa
Houška – bicí
Knetl – kytaraorangepoint Pár dalších informací...

b_point Historie Asmowebu II: X/2000 - zahájen provoz WWW na serveru KGB.cz, XI/2000 - zpřístupněna fotogalerie, XII/2000 - stránky zařazeny do systému NA VRCHOLU, V/2001 - úprava designu, anketa, IX/2001 - provozovatel serveru znemožnil download *.mp3, IX/2001 - zpřístupněny zvukové ukázky ve formátu *.wma 8, VI/2002 - změna e-mailu, VIII/2004 - přesun webu na server PSISCO.com + vlastní doména asmodeus.info!, I/2006 - redesign, IX/2007 - přesun webu na placený prostor FORPSI, přidání multimediálních souborů (video), IV/2013 - změna černého vzhledu na "mandarinkový", I/2014 - návrat zpět k původnímu tmavému vzhledu.

b_point Další informace: Zde zveřejňované údaje jsou zadávány Milošem Beštou, vedoucí osobností Asmodea a jeho zakládajícím členem. Vaše připomínky a upozornění na případné chyby posílejte na adresu kapelníku Miloši Beštovi. Od 1.9.2007 rozšířil řady Asmodea manager skupiny Honza Suchý z Klatov, který má na starosti pracovní kalendář skupiny - kontakt na něj: Jan Suchý, e-mail: sucharkt@centrum.cz, mobil: +420 608 156 464.Stránky odpovídají normě W3C pro HTML 4.01, využívají JavaScript a znakovou sadu WINDOWS-1250.